Δευτέρα 15 Απριλίου 2013

Μαγική 3άρα στην Αγ. Παρασκευή!!!

"Η Αγία Παρασκευή έκανε το θαύμα της", θα λέγαμε χαριτολογώντας, αν και δεν ισχύει αυτό γιατί οι Παμπαίδες του Ο.Φ. Χολαργού άξιζαν τη νίκη και με το παραπάνω.
Ενα παιχνίδι γεμάτο ευκαιρίες για τον Ο.Φ. Χολαργού και ακριβώς το αντίθετο για την Αγία Παρασκευή.
Στο 1ο ημίχρονο οι Χολαργιώτες θα λέγαμε ότι είχαν τον απόλυτο έλεγχο χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να ανοίξουν το σκορ παρ' όλο που τους δόθηκαν πολλές ευκαιρίες για να το πετύχουν. Επαιζαν με πάθος αλλά τους έλλειπε η "τελική" πάσα.
Με τη σέντρα του 2ου ημιχρόνου ο Λ. Μπακόπουλος βρέθηκε αντιμέτωπος με τον τερματοφύλακα της Αγ. Παρασκευής καταφέρνοντας να τον αποφύγει και να σημειώσει το 0-1.

Το 2ο γκολ ήταν ένα γκολ πανέμορφο. Μετά από ασίστ του Ν. Σωτηρίου, ο Κ. Λουσίδης με ψηλοκρεμαστό σουτ από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 0-2 κάνοντας παίκτες και θεατές να πανηγυρίζουν τρελά.

Ασταμάτητοι όπως ήταν οι παίκτες του Ο.Φ. Χολαργού πέτυχαν το 0-3, με τον Ν. Σωτηρίου, λίγο πριν από τη λήξη του αγώνα.

Ενα "μαγικό" 0-3 που δίνει στους Χολαργιώτες ακόμα ελπίδες να διατηρήσουν την 1η θέση στην κατάταξη του πρωταθλήματος την τελευταία αγωνιστική.
Αυτό το παιχνίδι είχε πολλές συγκινήσεις, καλές φάσεις και πάνω απ' όλα σωστό ποδόσφαιρο.